9. kolo extraligy v hádzanej mužov

05.11.2005 Celý región

Nové Zámky - HC THP Topoľčany 35:24 (19:12)\r\nŠKP Bratislava - Sečovce 27:20 (12:12)\r\nHlohovec - Košice 29:36 (13:19)\r\nTatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystr...
Nové Zámky - HC THP Topoľčany 35:24 (19:12)
ŠKP Bratislava - Sečovce 27:20 (12:12)
Hlohovec - Košice 29:36 (13:19)
Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica 29:28 (18:16)

Najviac gólov: Kozlov 9/5, Tumidalský 8/2, Pekár 3 - Zaťko 7, Maťaš 5/2, Toms 4
Rozhodovali: Haščík a Oťapka
pok. hody: 11/8 - 5/3
vylúčení: 6:8
ČK: Kozlov za hrubý faul - Maťaš za tri vylúčenia
910 divákov

Majster s vicemajstrom ponúkli divákom zaujímavé hádzanárske divadlo. Hostia viedli v úvode zápasu (0:1, 2:3, 3:4), no potom sa začala karta postupne obracať. V 18. min už vyhrávali domáci 12:7, no sľubný náskok neskôr začali strácať. Považania v závere prvého polčasu stiahli na rozdiel jediného gólu (17:16). Straka potom v poslednej minúte mieril vo vyloženej šanci len do žrde (celkovo ich hostia nastrelili až 5) a z protiútoku stanovil polčasový výsledok až Tumidalský. Po výmene strán východniari dlho nedokázali odskočiť na viac než dva góly, a tak v 42. min už bolo vyrovnané 22:22. Na začiatku poslednej štvrťhodiny išli hráči Tatrana opäť do minitrháku 25:22, no ani ten nedokázali udržať. Tak ako závere prvého polčasu, aj záver celého zápasu bol nadmieru dramatický. Pol minúty pred koncom za nerozhodného stavu mali loptu v útoku Považania, no zbytočne ju stratili a z rýchleho brejku stanovil konečný rezultát Fuňak 29:28.

1. Považská Bystrica 9 7 1 1 279:234 15
2. Tatran Prešov 9 7 1 1 267:229 15
3. Košice 9 7 0 2 267:224 14
4. Nové Zámky 9 4 1 4 258:229 9
5. ŠKP Bratislava 9 4 1 4 249:246 9
6. Hlohovec 9 1 2 6 229:273 4
7. HC THP Topoľčany 9 1 2 6 229:277 4
8. Sečovce 9 1 0 8 207:273 2